Eğitim Haberleri

EBA TV de Veli Kuşağı Başlıyor

Eba Tv de Veli Kuşağı programı başlıyor.06 Nisan -10 Nisan tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim programında saat 20:00 da “Bizden” adlı Veli kuşağı programı yayınlanmaya başlayacak.Bilindiği üzere öğrenciler arık uzaktan eğitim ile dersleri takip ediyorlardı.Bu süreçte velilere de destek amaçlı Veli kuşağı programı hazırlanmış olduğunu görüyoruz.

EBA Tv İlkokul ve Ortaokul kanallarının programında Veli kuşağı programı görülmektedir.Uzaktan eğitim sürecini Milli Eğitim Bakanlığı, gelen eleştirileri dikkate alarak iyileştirme çalışmalarını yürütmektedir.Uzaktan eğitime bu kapsamda velileri de dahil etmiştir.Bizden programın ilk konuğu ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olacaktır.Peki bu programda sayın bakan neler bahsedecek?

EBA Tv Veli Kuşağı BİZDEN programında neler olacak?

Programın ilk konuğu olacak olan Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, anne ve babalara rehberlik edecektir. Bu salgın döneminde velilere düşen görevlerin neler olduğu üzerinde duracaktır.Kitap okuma ve evde kaliteli zaman geçirme konusunda bilgiler verilecektir.

Eba Tv Frekans Bilgileri Hakkında

Eba Tv ile ilgili veli kuşağını televizyondan izlemek için kanalı kurmanız gerekmektedir.Frekans Bilgileri:

HD Alış bilgileri:
Alış frekansı :12.084 MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol oranı : 13.750
FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:
Alış frekansı :11.916 MHz
Polarizasyon : Dikey (V)
Sembol oranı : 30.000
FEC : 3/4

EBA TV de Veli Kuşağı 6 Nisan tarihi itibaren Eba Tv’de Saat 20:00 da başlayacaktır.Programı velilerin izlemesini tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı